Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


W pierwszy weekend września na poznaniaków i poznanianki czeka mnóstwo atrakcji. W parku Starego Browaru zagra Kwiat Jabłoni, a na Placu Wolności zaśpiewa Ana Andrzejewska. W sobotę przez miasto przejdzie korowód dożynkowy, a dzień później w Starym Zoo swoją działalność przedstawią lokalne organizacje pozarządowe.


PIĄTEK 2.09

„Irena” na deskach teatru

Spektakl to historia o kobiecie, która zdecydowała się walczyć. To opowieść o odwadze, która może zwyciężyć najstraszliwsze zło i o tym, ile warte jest ludzkie życie. Gdy rozpętało się piekło II wojny światowej, Irena Sendlerowa miała zaledwie 29 lat. Już wtedy aktywnie działała na rzecz najsłabszych, pielęgnując wartości, które przekazał jej ojciec. Wiedziała, że nie może pozostać bezczynną, że musi działać. Stawiając na szali swoje marzenia, każdego dnia narażała się na śmierć, niosąc pomoc żydowskim dzieciom. Organizowała im fałszywe metryki, dbała o stałą pomoc materialną i lekarską, umieszczała u zaufanych polskich rodzin, w klasztorach i zakładach opiekuńczych. Wraz z grupą bohaterek i bohaterów, umożliwiła ucieczkę z getta kilkuset dzieciom, za co uhonorowana została tytułem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1E

Godz. 19:00 (piątek, sobota), 15:00 (sobota)

Bilety od 43 zł

Więcej informacji znaleźć można na stronie teatru

Kwiat Jabłoni w parku Starego Browaru 

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T. Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem. Ostatnie nagranie to kooperacja z Sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki.

Park obok Starego Browaru

Godz.: 20:00

Bilety: 119 zł

Więcej informacji dostępne na stronie

Hajda Banda 

Polsko-białoruski zespół powstał w 2021 roku. Artyści wykonują tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki wykonane są z młodzieńczą energią oraz z artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań i spotkań z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej. Do tych twórców należą m.in. Wiera Grygoruk, Maria Majówka, Edmund Brożek, S. V. Malenczyk, czy Studio Folkloru Białorusinów Podlaskich „Żemerwa”. W maju 2022 roku grupa zdobyła III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 19:30

Bilety od 25 zł

Szczegóły dostępne są na Facebooku

Tribbs na plaży Wilda

Remixy Mikołaja Trybulca pozwalają młodym słuchaczom poznać lub przypomnieć utwory, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Artysta wykonuje takie przeboje jak  „Ostatni raz zatańczysz ze mną”, „Bal Wszystkich Świętych”, „Ghost”, „Smak słów”, które stały się hitami lata. Na swoim koncie ma współpracę z artystami takimi jak: Oliver Heldens, Duncan Laurence, Smolasty, Kubańczyk, Qry, Ewa Farna, Margaret, Ewelina Lisowska, Viki Gabor, Laidback Luke, Volkoder, Stevie Appleton, Chemical Surf. Tribbs jest też połową duetu Linia Nocna, który w 2019 został nominowany do Fryderyków w kategorii „Album roku – muzyka elektroniczna”.

Plaża Wilda Eco Village, ul. Piastowska 71

Godz. 18:00

Bilety od 39 zł

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku

Szczyl na Nocnym Targu Towarzyskim 

Tymoteusz Rożynek to polski raper i autor tekstów. W 2019 zadebiutował piosenką pt. „Druga dekada”, dzięki której podpisał kontrakt z wytwórnią SBM i rozpoczął nagrywanie w ramach przedsięwzięcia SBM Starter. Zaprezentował się utworem „Banda” oraz duetem z Fukajem, „Kaptur/Wczoraj”, a także „Toast Toast” z Agatą Mierzwą. W październiku wydał album „Polska Floryda”.

Nocny targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23

Godz. 20:00

Bilety: 59 zł

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku

Wystawa Pracowni Plastycznej tARTak

Trzynasty sezon artystyczny 2021/2022 w Pracowni Plastycznej tARTak prowadzonej przez Sylwię Chudy-Leśnik podsumowany zostanie wystawą „Zestawienie 2022”. Będzie to również inauguracja nowego sezonu artystycznego 2022/2023. Zobaczyć można na niej wybrane prace uczestników pracowni – dzieci i młodzieży (od 8 do 16 lat). Wernisaż odbędzie się 6 września o godz. 18:00.

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Hol Wielki

Godz. 12:00-21:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie CK Zamek

„Prawo wyboru”

Tytułowe prawo należy do widzów. To oni zdecydują o losie głównego bohatera tekstu Ferdinanda von Schiracha – w tej roli Aleksander Machalica. Polska prapremiera dramatu jest okazją, by w pełnym napięciu śledzić przesłuchania kolejnych ekspertek stających przed Komisją Etyki. Ich argumenty, dylematy etyczne, medyczne, teologiczne staną się jednocześnie kartami przetargowymi w „wyborze” koncepcji wolności, prawa do życia, człowieczeństwa.

Teatr Nowy, ul. J.H. Dąbrowskiego 5, Duża Scena

Godz. 19:00 (piątek, sobota, niedziela)

Bilety od 60 zł

Więcej informacji o spektaklu znaleźć można na stronie

Podróż do Szwecji

W sobotę odbędą się warsztaty „Różne Kultury – Jeden Świat: Szwecja”. W ich trakcie uczestnicy odkryją, jakie wartości są ważne dla ludzi zamieszkujących ten kraj, jak się ubierają, jakie zwierzęta oglądają codziennie, w co wierzą. I w końcu, czy są bardzo różni od nas, czy podobni.

Na warsztaty obowiązują zapisy, zgłoszenia można wysyłać na adres: latozestrada@estrada.poznan.pl ,w tytule maila należy wpisać nazwę warsztatów oraz datę.

Przystań Kiekrz, ul. ks. E. Nawrota 14 (piątek)

Park, ul. Browarna, Poznań Antoninek (sobota)

Godz. 17:00

Wstęp wolny

Szczegóły wydarzenia w Kiekrzu oraz Antoniku, dostępne są na stronach internetowych

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz