Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Festiwal najmłodszych 2022

W weekend odbędzie się druga edycja festiwalu sztuki dla najmłodszych. Tegoroczny program został stworzony w wyjątkowym, międzynarodowym zespole specjalistek i specjalistów działających w obszarze sztuki dla dzieci, pochodzących z Polski, Białorusi i Ukrainy. Uczestnicy będą mogli doświadczać świat wszystkimi zmysłami podczas różnych warsztatów. Warto wybrać się na to wydarzenie wraz ze swoimi pociechami, by spędzić czas pełen zabawy i twórczych poszukiwań.

Teatr Animacji/Dziedziniec Różany CK Zamek

Od 10:00 (piątek-niedziela)

Bilety: 10-30 zł

Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu.

Weekend na Niewidzialnej Ulicy

Niewidzialna Ulica to nietypowa wystawa, którą prowadzi spółka non-profit: Centrum Kreatywnej Inspiracji. Wyjątkowe miejsce powstało, aby przybliżyć życie oraz świat osób niewidomych i niedowidzących. Zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, a goście muszą poradzić sobie bez używania wzroku. W piątek, sobotę i niedzielę będzie można nie tylko zwiedzić wystawę, ale także wziąć udział w warsztatach z pisania alfabetem Braille’a czy z tyflografiki.

Niewidzialna ulica, ul. Matejki 52

Od godz. 10:00 (piątek-niedziela)

Wstęp wolny

Kontakt dla zainteresowanych: tel. 512 855 427

Więcej informacji na profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/niewidzialnaulica

SOBOTA, 2 LIPCA 

Święto Fyrtli 

W tym roku hasłem przewodnim jest „OGRÓD!” Miejscem świętowania będą trzy fyrtle: Śródka, Wilda i Kwiatowe. Na wildeckim ROD „Mazurek” prowadzony jest Działkowy Ogród Międzykulturowy (DOM), który został założony wspólnie z Malta Festival Poznań. Zorganizowany na jego terenie „Wielokulturowy piknik na RODos” będzie okazją do wspólnego przyrządzania i smakowania potraw z różnych krajów. Atrakcje czekać będą także na Śródce – w Eksperymentalnym Ogrodzie Dziedzictwa, niedaleko Bramy Poznania – odbędą się warsztaty, pokazy i spacery tematyczne, m.in. w ramach cyklu „Rzeka Żywa”. Święto Fyrtli zakończy się w ogrodzie na osiedlu Kwiatowym. Uroczyście, z udziałem władz Miasta, powitamy tu nowy, roślinny mural przy Osiedlowym Domu Kultury „Stokrotka”, który swoją nazwę – nadaną mu przez dzieci – nosi już od 30 lat.

Osiedla: Śródka, Wilda, Kwiatowe

cały dzień – oficjalnie zakończenie o godz. 19, w Domu Kultury „Stokrotka”

wstęp wolny

Szczegóły: https://fyrtle.pl/festiwal/

Marsz Równości 

Tegoroczny Marsz Równości poprzedzi Pride Piknik, który rozpocznie się w samo południe na Plaży Wilda. Przez cały dzień na gości będą czekać stoiska organizacji pozarządowych, strefa gastronomiczna, scena z muzyką oraz stoiska sprzedające tęczowe gadżety. Jeszcze wcześniej, bo o godz. 9 zaplanowano Poznański Bieg Równości (start przy KontenerART). Marsz Równości wyruszy z plaży o godz. 16 i wróci w to samo miejsce.

Start i meta na Plaży Wilda (ul. Piastowska 71)

Godz. 16:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku oraz na stronie Poznań Pride Week.

Sorry Boys – koncert 

Drugim koncertem tegorocznego cyklu #NaFalach będzie koncert zespołu Sorry Boys. Pierwotnie występ grupy planowany był na rok 2020, ale niestety pandemia pokrzyżowała te plany. Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności jego trzon stanowią: wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.

Jezioro Strzeszynek

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz