Prezydent Poznania z absolutorium


W 2020 roku dbano o pieszych, kierowców i rowerzystów. Powstawały kolejne strefy uspokojenia ruchu drogowego w centrum i nowe buspasy. Miasto podpisało umowę na dostawę kolejnych 37 autobusów elektrycznych. Długość sieci dróg rowerowych zwiększyła się do 275,59 km, rozbudowano też system Poznańskiego Roweru Miejskiego. Wprowadzono priorytet dla autobusów i tramwajów na kolejnych skrzyżowaniach, trwały też duże inwestycje i budowy ważnych dla kierowców miejsc: węzła komunikacyjnego Nowa Naramowicka, odcinka ul. św. Wawrzyńca, ul. Folwarcznej, rozbudowa ul. Unii Lubelskiej, przebudowa ul. Gdyńskiej, ronda Rataje i Mostu Lecha. Uruchomiono trasę tramwajową do ul. Unii Lubelskiej.

Dbamy o mieszkańców i o środowisko

Obecność rosnącej liczby obywateli innych krajów powoduje, że Poznań staje się miastem coraz bardziej umiędzynarodowionym. W 2020 r. w poznańskich szkołach uczyło się 1,6 tys. uczniów z innych krajów. Miasto zadbało o obcokrajowców – w ramach unijnego projektu #AKTYWATOR WLKP uruchomiono Poznański Ośrodek Integracji POINT, w którym znajdą oni pomoc. Poznań aktywnie wspierał także repatriantów z Kazachstanu.

Poznań to także miasto młodych ludzi – uwzględniając dzieci stanowią oni ponad jedną trzecią mieszkańców. Stąd też Miasto aktywnie działa, by stworzyć dla nich przestrzeń do aktywnego włączania się w życie Poznania. Ogłoszona została kolejna edycja konkursu „Fundusz Samorządów Uczniowskich, aktywnie działa Młodzieżowa Rada Miasta Poznania. W 2020 r. poznańskie uczelnie znalazły się w prestiżowych międzynarodowych rankingach, a stolica Wielkopolski zajęła 3. miejsce w zestawieniu „Najlepsze miasta do studiowania w Polsce” oraz znalazła się w TOP10 rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz