Poznańskie siatkarki pokonały MKS Truso Elbląg

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska wygrały we własnej hali z E.Leclerc MKS Truso Elbląg 3:1 i umocniły się na miejscu gwarantującym prawo gry w fazie play-off o awans do I ligi. Za tydzień podopieczne Marcina Grocia zmierzą się na wyjeździe z KS Spójną Stargard. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Spotkanie w Hali CS Politechniki Poznańskiej było bardzo ważne dla układu tabeli II ligi. Z jednej strony zespół SKF Politechnika Poznańska walczy o jak najlepsze rozstawienie przed play-off, a z drugiej strony siatkarki z Elbląga chciały szukać punktów dających nadzieję na pozostanie w lidze.

Trener Marcin Groć zaskoczył i posadził od początku na ławce kapitana zespołu Sandrę Pierzchałę oraz Łucję Bińczycką, W ich miejsce szansę dostały dobrze prezentujące się na treningach Julia Kucner i Oliwia Grzeca. W kwadracie dla rezerwowych pozostała również Angelika Halczak. Niestety poznanianki zaczęły źle i od początku musiały gonić wynik. Ostatecznie przegrały premierową odsłonę 22:25. Po zmianie stron z minuty na minutę gra poznanianek wyglądała coraz lepiej i szybko doprowadziły do remisu w setach, aby w kolejnych odsłonach Akademiczki grały jeszcze lepiej. Ostatecznie robiły rywalki 25:17, 25:15 i świętowały zwycięstwo 3:1.

– Od samego początku widzieliśmy, że to nie będzie łatwa przeprawa. W pierwszym secie rotacja składem i brak skuteczności w ataku sprawiły, że od samego początku musieliśmy gonić wynik. Pojawiło się za dużo chaosu, co bardzo dobrze wykorzystał zespół przyjezdnych. W drugim secie przyśpieszyliśmy grę i wzmocniliśmy zagrywkę, pojawiło się więcej kombinacji w ataku i zespół zaczął grać swoją siatkówkę. Podobna sytuacja miała miejsce w dwóch kolejnych setach, które przebiegały całkowicie pod nasze dyktando. Cieszy fakt, że po słabym początku dziewczyny potrafiły wrócić do gry i zaprezentowały naprawdę świetną dla oka siatkówkę. Gratuluję całemu zespołowi i każdej zawodniczce, gdyż każda miała swój udział w tym zwycięstwie za trzy punkty – podsumował spotkanie trener SKF Politechnika Poznańska, Marcin Groć.

SKF Politechnika Poznańska – MKS Truso Elbląg 3:1(22:25, 25:19, 25:17, 25:15)

Skład SKF: Kucner, Pachurka,Radzewicz, Grzeca, Bogacz, Kohut, Przybylska (liber) oraz Koziorowska (libero), Pierzchała, Bińczycka, Halczak, Turek.

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska w rozgrywkach II ligi są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.