Poznańskie kąpieliska coraz bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami


– Cieszę się, że Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zareagowały tak szybko – mówi radna. – Do tej pory poznaniacy i poznanianki z niepełnosprawnością ruchową mogli korzystać z infrastruktury, która znajduje się na brzegu. Teraz mogą w bezpieczny i komfortowy sposób wejść do wody. Na mapie Polski takich miejsc jest wciąż za mało, a Poznań dołączył właśnie do miast, z których należy brać przykład.

Dostępność przestrzeni publicznej dla wszystkich mieszkańców to priorytet Miasta. W Poznaniu obowiązują tzw. Standardy Dostępności – czyli zbiór wytycznych, stosowanych przy planowaniu oraz realizowaniu nowych inwestycji lub remontów. Są one oparte o zasady uniwersalnego projektowania, które uwzględniają potrzeby różnych grup społecznych: osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, przemieszczających się z dziećmi, z ciężkim bagażem czy rowerzystów.

Nad dostępnością przestrzeni miejskiej czuwa Miejska Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz koordynator ds. dostępności przestrzeni publicznej. Wraz z pełnomocniczką prezydenta miasta ds. osób z niepełnosprawnościami opiniują koncepcje i projekty inwestycji miejskich – sprawdzają, czy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i konsultują je z projektantami.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz