Poznańska judoczka zdobyła historyczny medal mistrzostw Europy

Pierwszy, historyczny, medal mistrzostw Europy seniorek  dla polskiego judo osób niesłyszących zdobyła Natalia Brzykcy z Akademii Judo Poznań.

Judo 05

Natalia  walczyła  w kategorii +78kg, była w bardzo dobrej dyspozycji  wygrywając  kolejno ze swoją siostrą Agnieszką (która uplasowała się na 5 miejscu), następnie wygrała bardzo ważną walkę z zawodniczką z Rosji na ippon. Kolejną rywalką była znana Natalii zawodniczka z Ukrainy, z którą poznańska zawodniczka już walczyła  podczas igrzysk, niestety w tej walce musiała się uznać wyższość przeciwniczki. W  ostatniej   walce, który umożliwił  zdobycie medalu przez naszą reprezentantkę  Natalia wygrywa z drugą  przedstawicielką z Rosji. Dzięki zdobyciu medalu judoczka z Akademii Judo wywalczyła prawo do występu w mistrzostwach świata, które odbędą się  lipcu 2016 roku w Turcji.

Bardzo dobry występ zanotował Bartłomiej  Seklecki , który walczył w kategorii do 81kg i uplasował się na piątej pozycji. Był to pierwszy występ zawodnika na tak poważnej imprezie więc tym większe brawa za wygranie 2 pojedynków i 2 przegranych pojedynków, które dało mu miejsce tuż za podium.