Poznanianki pewnie wygrały z liderem ze Stargardu

Siatkarki SKF Politechnika Poznańska wygrały we własnej hali z liderem rozgrywek KS Spójnia Stargard 3:1 i awansowały na czwarte miejsce w tabeli II ligi. – To był najlepszy mecz w naszym wykonaniu w trwającym sezonie. Pokazaliśmy determinację, silną wolę i wielkie serce do gry. Ten zespół jest wstanie walczyć i wygrywać z każdym w tej lidze – mówił po spotkaniu trener poznanianek, Marcin Groć.

Siatkarki Spójni przyjechały do stolicy Wielkopolski zdeterminowane odnieść szybkie zwycięstwo i zwiększyć przewagę nad drugim w tabeli zespołem WTS KDBS Bank Włocławek. Podopieczne Aleksandra Króla rozpoczęły spotkanie znakomicie i szybko wyszły na prowadzenie 9:3. Jednak poznanianki w połowie seta doprowadziły do remisu, a później przejęły inicjatywę i wygrały premierową odsłonę 25:19. W drugim secie Spójnia pokazała wszystkie swoje atuty i wygrała aż 25:14.

Sztab SKF Politechnika Poznańska pozwolił w tym secie zaprezentować się zawodniczkom rezerwowym, aby liderki zespołu nabrały sił przed kolejnym setem. Jak pokazały późniejsze wydarzenia był to swoisty szach mat trenera Marcina Grocia, gdyż jego zawodniczki wykorzystały spadek sił w zespole ze Stargardu. Dzięki znakomitej grze Sandry Pierzchały, Pauliny Pachurki i Joanny Przybylskiej w trzecim secie wyszły na prowadzenie 11:1 i spokojnie dowiozły bezpieczną przewagę do stanu 25:17. Również czwarty set rozgrywany był pod dyktando poznanianek, które wygrały 25:18 i całe spotkanie 3:1.

– To był najlepszy mecz w naszym wykonaniu w trwającym sezonie. Pokazaliśmy determinację, silną wolę i wielkie serce do gry. Ten zespół jest wstanie walczyć i wygrywać z każdym w tej lidze. Na brawa zasługuje dosłownie każda zawodniczka, gdyż każda dołożyła coś od siebie do końcowego wyniku. Rozpiera mnie duma, gdyż po ciężkich początkach wszystko zaczyna się układać po naszych myślach, a praca na treningach przenosi się na sukcesy ligowe. Jeśli ustabilizujemy naszą formę i będziemy grać naszym optymalnym składem to myślę, że ten sezon przyniesie nam wiele dobrego – powiedział po spotkaniu trener SKF Politechnika Poznańska, Marcin Groć.

SKF Politechnika Poznańska – KS Spójnia Stargard 3:1 (25:19, 14:25, 25:17, 25:18)

SKF Politechnika Poznańska: Pierzchała, Pachurka, Radzewicz, Bińczycka, Grzeca, Kohut, Przybylska (libero) oraz Turek, Kwiatek (libero), Bogacz, Halczak.

Klub SKF KS Poznań jest współfinansowany ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania, a głównym sponsorem i oficjalnym przewoźnikiem jest firma Fox Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.