Poznanianki na podium w Gdańsku

Mecz finałowy również lepiej rozpoczęły zawodniczki z Gdańska, które szybko objęły prowadzenie w meczu. Zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny równie szybko odpowiedziały przyłożeniem autorstwa Sandry Beszterdy. Jednak jeszcze przed końcem pierwej połowy gdańszczanki odzyskały prowadzenie i drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 12:7 dla Biało-Zielonych. Po zmianie stron pomimo dobrej gry i zaangażowania zawodniczek Black Roses to Biało-Zielone wykorzystywały błędy poznanianek w obronie zdobywając kolejne przyłożenia. Ostatecznie Black Roses musiały uznać wyższość gospodarzy turnieju Biało-Zielonych Gdańsk, przegrywając 7:29.

Ostatecznie zawodniczki trenera Mąkiny zajęły drugie miejsce w II Turnieju Mistrzostw Polski rozgrywanym w Gdańsku. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna Legii Warszawa, która w meczu o brąz pokonała Juvenię Kraków 10:7. Do rozgrywek ligowych poznanianki wrócą dopiero 12 października przy okazji turnieju rozgrywanego w Krakowie. Wcześniej jednak drużynę Black Roses Posnania będzie można podziwiać w Poznaniu w trakcie International Rugby Challenge, w ramach którego zmierzą się one z niemieckim USV Poczdam. Mecz odbędzie się 28 września o godz. 16:30 na stadionie przy ul. Słowiańskiej 78.