Poznaniacy z największą liczbą medali na JBL Triathlon Sieraków

Dzisiaj nad jeziorem Jaroszewskim odbyły się kultowe zawody triathlonowe w ramach CIECH Tri Tour. Na słynącej z trudnych podbiegów trasie, poznaniacy zdobyli 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe medale.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody będą dodatkowo wymagające – zawodnicy staną na starcie pierwszy raz po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Mimo tego swój udział zgłosiło ponad 1 000 śmiałków. Wśród nich prym wiedli poznaniacy.

Tylko na 1/8 dystansu, czyli tak zwanym sprincie, na który składa się przepłynięcie 475 m, przejazd rowerem na 22 km i przebiegnięcie 5,275 km poznaniacy zdobyli 11 medali. Pierwsze miejsce wśród kobiet w najmłodszej grupie wiekowej wywalczyła Natalia Wiśniewska. Pozostałe złota zdobyli: Robert Czysz (M25-29), Robert Walczak (M40-44), Marek Porada (M55-M59). Aż 5 osób zajęło drugie pozycje. Na drugim stopniu podium stanęli: Wiktoria Marciniak (K16-K24) i Paulin Ciszek (K25-29), a wśród mężczyzn Adam Hojan (M35-39), Maciej Mazurczak (M50-54), Jarosław Hojan (M55-59). Brązowe medale zdobyli: Jakub Bullert (M25-29) i Magdalena Gutowska (K16-24).

Jutro rywalizacja odbędzie się na 1/4 dystansu indywidualnie oraz w sztafetach. Wśród faworytów ponownie wielu poznaniaków.

A już za dwa tygodnie w ramach CIECH Tri Tour na poznańskiej Malcie odbędą się mistrzostwa Polski na 1/2 dystansu Ironmana. Sportowe emocje znów będą sięgać zenitu.