Poznań znowu miastem lidera! Kolejorz pewnie pokonał Pogoń Szczecin

Wyborniejszą, wręcz perfekcyjną sytuację poznaniacy stworzyli w 70. minucie. Jakub Kamiński po tym, jak otrzymał futbolówkę od Radosława Murawskiego, przytomnie dograł ją głową do Mikaela Ishaka, który pewnie wykończył akcję. Dwie minuty później Joel Pereira z prawej flanki dośrodkował do Dawida Kownackiego, a ten dołożył stopę, jak trzeba i umieścił piłkę w siatce. Lech prowadził już 2:0, ale na tym nie poprzestał, bowiem w 76. minucie arbiter dostrzegł faul na Dawidzie Kownackim, a więc podyktował poznaniakom rzut karny, którego wykonawcą był Mikael Ishak. Przymierzył z wapna w prawy róg bramkarza, nie dając szans Dante Stipicy.

Lech Poznań rozegrał najlepszą drugą połowę w tym sezonie, pokonał najważniejszego przeciwnika na jego terenie, przełamał się w meczach wyjazdowych, ale co najważniejsze powrócił na fotel lidera. Najszybciej, jak tylko się dało. Tego właśnie oczekiwano!