Poznań wspiera unikatowych rzemieślników


– Ożywiamy centrum miasta, któremu trudno jest konkurować z galeriami handlowymi. Introligatornia, zakład naprawy zegarków, prace artystyczne, renowacja mebli – to coś, co uatrakcyjnia wiele fajnych miast w Europie. Jadąc do Włoch czy Hiszpanii, widzimy malutkie warsztaty, do których chce się przychodzić. Liczymy, że podobnie będzie to działało u nas – mówi Marek Sternalski, radny PO, pomysłodawca projektu.

Uczestnicy programu mogą korzystać z miejskich lokali użytkowych, wytypowanych przez ZKZL, płacąc czynsz wynoszący 50 procent aktualnej stawki rynkowej. Biorą też udział w szkoleniach i spotkaniach networkingowych, co pomaga w rozwoju działalności i pozyskiwaniu nowych kontaktów. „Zaułek Rzemiosła” umożliwia też udział w atrakcyjnych wydarzeniach, takich jak Jarmark Świętojański, dożynki czy Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych. Do tego dochodzi promocja (kampanie medialne i społeczne czy zamieszczanie informacji o firmie uczestnika w mediach społecznościowych).

– Dziękuję Miastu za tę inicjatywę – mówi Tomasz Wika, dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. – W prowadzeniu działalności gospodarczej ważna jest ekonomia. Osoby, biorące udział w programie, płacą czynsze niższe niż rynkowe. Dzięki temu ich przedsiębiorstwa mogą funkcjonować. Taka działalność nadaje kolorytowi miastu. Służy nie tylko rzemieślnikom, ale też nam – mieszkańcom i osobom odwiedzającym Poznań.

Projekt realizowany jest przy współudziale Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania. Obszarem objętym działaniem jest Stare Miasto – okolice ulic Garbary, Wielkiej i Wodnej. Spójna identyfikacja graficzna pozwala natychmiastowo rozpoznać uczestnika programu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz