Poznań – tu prawa człowieka są ważne


– Poznań bez wątpienia jest na mapie Polski jednym z trzech najbardziej progresywnych miast, jeśli chodzi o dbałość o politykę równego traktowania – mówiła dr Anna Strzałkowska. – Cieszymy się, że będzie wyznaczał trendy dla innych miast – bo nie mam wątpliwości, że tak się stanie. To, że prezydent Poznania kilka lat temu jako pierwszy otworzył Marsz Równości, było bardzo ważnym gestem. Dziś będziemy mówić o tym, jak te idee praktycznie wprowadzać w życie.

Projekt będzie trwał kilkanaście miesięcy. W tym czasie przeprowadzone zostanie wiele szkoleń, analiz, a także pilotażowych propozycji dotyczących budowania polityk miejskich.

– Pokażemy, jak realizować programy, projekty, usługi publiczne w taki sposób, żeby były konkretne – podkreślała Marta Siciarek. – Będziemy rozmawiać o równym traktowaniu i o tym, co to znaczy w praktyce dla samorządu. Jak włączyć tę perspektywę do zadań, jak rozumieć te pojęcia.

Przystąpienie do projektu da również możliwość wymiany doświadczeń z innymi polskimi miastami w ramach Sieci Miast Praw Człowieka. AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz