Poznań stolicą polskiej chóralistyki


Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 25 tys. zł. oraz przechodnią statuetkę. Jury przyzna także dwa równorzędne wyróżnienia oraz nagrodę za najlepsze wykonanie kompozycji poznańskiego twórcy. Przesłuchania konkursowe (godz. 12.00-16.00) i koncert laureatów (godz. 18.00) odbędą się w niedzielę, 1 grudnia, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (bezpłatne wejściówki do zdobycia przez portal www.bilety24.pl).

Do tego jednak czasu dla mieszkańców Poznania i wszystkich miłośników muzyki chóralnej organizatorzy przygotowali koncerty, warsztaty, wykłady i wystawy, zarówno w budynkach Akademii Muzycznej, jak i wielu poznańskich kościołach i salach koncertowych. Ciekawie zapowiada się piątkowy koncert inauguracyjny połączony z warsztatami dla publiczności (29 listopada, Aula Nova Akademii Muzycznej, godz. 19.30), a także dwa sobotnie jubileuszowe koncerty – z okazji 35-lecia działalności Zespołu „Affabre Concinui” (30 listopada, Aula Nova AM, godz. 17.00) oraz 80-lecia działalności Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” (Bazylika św. Józefa, ul. Działowa 25, godz. 20.00).

– Idea festiwalu doskonale wpisuje się w misję Akademii Muzycznej w Poznaniu. To także piękny przykład na to, jak nasza uczelnia i miasto potrafią współpracować dla dobra mieszkańców – podkreśla prof. Halina Lorkowska, rektor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. – Grand Prix oprócz zmagań konkursowych, będzie również okazją do spotkań i wymiany doświadczeń. Można śmiało powiedzieć, że jest to prawdziwe święto ludzi miłujących śpiew. A dla nas to podwójna radość, bo Akademia w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz