Poznań pomoże rodzicom trojaczków


Jednogłośnie przyjęto też uchwałę, która zakłada wsparcie finansowe dla rodziców poznańskich wieloraczków. Rodziny, którym podczas jednego porodu urodzi się co najmniej troje lub więcej dzieci, otrzymają jednorazowo 1000 zł na każde dziecko. Ta kwota będzie wypłacana raz w roku aż do ukończenia przez dzieci 18. roku życia.

Ponadto podczas sesji radni uchwalili miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Winogrady i Bastionowej oraz rejonów ulic: Bohaterów Westerplatte i Bałtyckiej-Gnieźnieńskiej. Przegłosowano też przystąpienie do sporządzenia takiego planu dla rejonu ulicy Przygranicznej.

Dużo czasu radni poświęcili planowi zagospodarowania Fortu IX i jego okolic. W planie utrzymano dominującą obecnie funkcję mieszkaniową jednorodzinną, uzupełniając ją o tereny zieleni i niewielką zabudowę usługową. Uporządkowano też zasady umieszczania reklam, szyldów i ogródków gastronomicznych. Przyjęty przez radę miasta plan pozwala na adaptację fortu – z podkreśleniem, że wszelka prowadzona w nim działalność usługowa powinna być związana z kulturą (np. galerie artystyczne z pracowniami), oświatą lub nauką, sportem i rekreacją, muzealnictwem, administracją publiczną (np. archiwa) oraz gastronomią.

– Miasto nie zamierza sprzedawać Fortu – uspokajał radnych Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. – Plan pozwoli nam na kontrolowanie rodzaju usług proponowanych przez dzierżawców. To dotyczy również gastronomii. Nie widzę szans na powstanie tam ogromnej restauracji, natomiast jeśli w Forcie powstanie np. muzeum, to jego klienci będą mogli wypić kawę czy zjeść lody.

Radni uchwalili też zasady wyznaczania składu Komitetu Rewitalizacji Miasta Poznania oraz zasady jego działania.

źródło poznan.pl

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz