Poznań pomaga obywatelom Ukrainy


– Obsługa wniosków przebiega sprawnie, ale znaczna ich część jest nieprawidłowo wypełniona – mówi Katarzyna Kaszubowska, zastępczyni dyrektora Biura Spraw Lokalowych. – Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mają wątpliwości, jak wypełnić wniosek, aby przyszli do punktu obsługi klienta. Problematyczne okazują się zwłaszcza załączniki – trzeba w nich zaznaczyć tylko i wyłącznie te dni, w których było już świadczone wsparcie. Pieniądze będą wypłacane z dołu – po zapewnieniu zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom. Nie ma możliwości wypłaty ich z góry, zaliczkowo.

Imię i nazwisko obywatela Ukrainy podane w załączniku do wniosku musi być wpisane literami alfabetu łacińskiego (transkrypcja). Aby usprawnić weryfikację wniosku, prosimy o podawanie numeru PESEL nadanego uchodźcy.

W poznańskim urzędzie miasta rozpatrywaniem wniosków i wypłatą świadczeń zajmuje się Biuro Spraw Lokalowych. Aby uniknąć kolejek, najlepiej zgłosić się do siedziby ZKZL przy ul. Matejki 57 (czynne w poniedziałki, w godz. 8-17 oraz od wtorku do piątku w godz. 8-15.30).

Można też udać się do punktów obsługi klienta (POK) – wszystkie czynne są w poniedziałki, w godz. 8-17 oraz od wtorku do piątku w godz. 8-15.30:

POK 1 (ul. Brzask 3) – Grunwald i Jeżyce;
POK 2 (os. Piastowskie 77) – Nowe Miasto;
POK 3 (ul. 23 Lutego 4/6A) – Stare Miasto;
POK 4 (ul. Łozowa 26) – Wilda;
POK 5 (ul. Nehringa 2) – Grunwald.
Tysiące obywateli Ukrainy dostało już PESEL

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz