POZNAŃ OPEN: W półfinałowym starciu tenisowej młodzieży górą Jiri Lehecka

Pierwsze cztery gemy stały pod znakiem solidnej i równej gry ze strony obu młodych tenisistów. Dzięki mocnemu serwisowi oraz zaciętej walce przy wymianach ze strony zarówno Lehecki jak i Szewczenki oglądaliśmy wyrównany pojedynek „cios za cios”. W piątym gemie pierwszemu z nich udało się jednak przełamać podanie przeciwnika. Później tenisista z Czech kontrolował swoją przewagę aż do końca seta, choć w ostatnim gemie Szewczenko był nawet bliski uzyskania przełamania powrotnego. Ostatecznie jednak Lehecka wygrał na przewagi, triumfując w całej partii 6:4.

Początek drugiego seta to była zdecydowana dominacja młodego Czecha, który dwukrotnie przełamał swojego rywala w pierwszych trzech gemach, zaliczając serię dziesięciu wygranych punktów z rzędu. Co prawda, Szewczenko zdołał jeszcze potem zaliczyć jedno przełamanie, jednak od razu po tym Lehecka odpowiedział mu tym samym. Od tego momentu do końca zawodnik zza naszej południowej granicy już kontrolował przebieg seta, nie pozwalając Rosjaninowi uzyskać choćby jednego przełamania powrotnego. Szewczenko w tej partii miał spore problemy ze swoim serwisem i wiele razy musiał powtarzać swoje podanie, co też mocno ułatwiło zadanie jego rywalowi. Choć w końcówce seta tenisista z Rostowa grał już wyraźnie pewniej, to jednak nie był w stanie nawiązać walki. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:2 na korzyść Czecha, który tym samym awansował do niedzielnego finału gry pojedynczej Poznań Open.