POZNAŃ OPEN: Półfinał debla nie dla Walkowa i Zielińskiego

Gonzales i Johnson przebudzili się w drugim secie. Filipińsko-amerykańska para sprawiła Walkowowi i Zielińskiemu sporo kłopotów swoim serwisem, przez co w pierwszych pięciu gemach rywalizacja była bardzo wyrównana i żadna ze stron nie zdołała przełamać. Dopiero w szóstym udało się reprezentantom Polski wygrać przy podaniu rywali, jednak ci od razu po tym wywalczyli przełamanie powrotne. W tym momencie partii Walków i Zieliński wpadli w lekki dołek, bowiem nie dość, że przegrali dwa kolejne gemy do zera, to jeszcze w dziesiątym przy stanie 4:5 aż dwa razy popełnili podwójny błąd serwisowy. Ostatecznie jednak Polacy nie dali się przełamać, a rywalizację w tym secie rozstrzygał tie-break. Choć lepiej rozpoczęli go gracze gospodarzy to jednak w decydującym momencie to para Gonzales-Johnson przechyliła szalę na swoją korzyść wygrywając 8:6. O zwycięstwie w całym meczu decydował więc super tie-break.