Poznań Open: Michał Dembek poza turniejem

Michał Dembek żegna się z Poznań Open w drugiej rundzie. Polak nie podołał rozstawionemu w turniejowej drabince z ósmym numerem, Lukasowi Rosolowi. Czech zapewnił sobie awans do kolejnego etapu, wygrywając w dwóch setach 7:6, 6:3. Jedynym Polakiem w grze pojedynczej pozostał Jerzy Janowicz, który dziś zmierzy się z Goncalo Oliveirą. Patronat nad Poznań Open sprawuje Nasz Głos Poznański.

Lukas Rosol (CZE) vs Michał Dembek (POL) – Poznań Open 2017 – 20.07.2017 r.

19-latek na rozpoczęcie turnieju głównego sprawił nie tylko radość zgromadzonym kibicom na kortach Parku Tenisowego Olimpia, ale również sobie. Niespodziewanie w pierwszej rundzie poznańskiego challengera pokonał Belga Yannika Reutera 6:4, 6:2.

Dembek, który przed Poznań Open zajmował w rankingu ATP 977. miejsce, stawił czoła czeskiemu tenisiście tylko w pierwszym secie, który trwał blisko godzinę i zakończył się tie-breakiem, zakończonym ku rozczarowaniu widowni na korzyść Rosola. Młody Polak, który wyszedł już na prowadzenie 4:1 i miał okazję po raz kolejny na wygranie gema przy serwisie 31-latka nie wykorzystał swojej szansy. Zwycięzca Pucharu Davisa z 2012 roku pokazał swoją rutynę i wyszedł z opałów, doprowadzając do remisu, a finalnie do zwycięstwa w pierwszej partii.

Tenisista pochodzący z Brna plasuje się znacznie wyżej w światowym rankingu, a dokładniej mówiąc na 175. pozycji, nie miał już takich problemów z Polakiem w drugim secie. Przy stanie 2:2 zdołał przełamać serwis Dembka i nie oddał już inicjatywy do końca spotkania, wygrywając podanie tenisisty z Włocławka po raz kolejny.

Polski tenisista nadal zachowuje szansę na sukces w grze podwójnej, w której wspólnie z Maciejem Smołą powalczy jeszcze dziś o półfinał z argentyńsko-hiszpańskim duetem Guido Andreozzi i Jaume Munar.