POZNAŃ OPEN: Latynoski półfinał dla Barriosa Very

Mecz mocnym akcentem rozpoczął jednak Barrios Vera, wygrywając dwa pierwsze gemy bez straty choćby jednego punktu. Dwa kolejne należały już jednak do Olivieriego, który najpierw po zaciętej walce wyszarpał przełamanie powrotne, po czym obronił je już w kolejnym gemie przy swoim serwisie. Następne trzy ponownie padły jednak łupem turniejowej piątki, która ponownie wywalczyła przewagę przełamania, tym razem jednak wygrywając kolejnego gema przy swoim podaniu. Potem jednak nastąpił kolejny zwrot akcji i w kolejnych dwóch rozgrywkach triumfował tenisista z Argentyny. W decydującym momencie jednak wynik seta na swoją korzyść rozstrzygnął Barrios Vera, przełamując rywala przy stanie 5:4.

Zwycięstwo w pierwszej partii wyraźnie napędziło Chilijczyka, bowiem kolejna od początku do samego końca przebiegała pod jego dyktando. Zawodnik z Chillan grał znakomicie, pokazując zgromadzonej na korcie centralnym publiczności bogaty repertuar swoich popisowych zagrań, na które jego przeciwnik nie był w stanie znaleźć sposobu. Bezradny Olivieri był w stanie ugrać w tym secie zaledwie jednego gema przy swoim podaniu. Ostatecznie w zaledwie pół godziny Barrios Vera zapewnił sobie zwycięstwo i awans do niedzielnego finału Poznań Open 2022.