POZNAŃ OPEN: Kolar i Lehecka najlepsi w grze podwójnej

Polak jednak nie został zwycięzcą Poznań Open 2021. Karol Drzewiecki grający w parze z Australijczykiem Aleksandarem Vukiciem rozegrali świetny turniej w grze podwójnej, ale przegrali w sobotni wieczór decydujący bój. W finale lepsi okazali się Czesi Jiri Lehecka i Zdenek Kolar, którzy wygrali 6:4, 3:6, 10:5.

Do tej pory znacznie częściej w grze podwójnej niż w singlu do finałowych zmagań Poznań Open docierali Polacy i tak też stało się w tegorocznej edycji. Miejscową publiczność uradowało to tym bardziej, że dokonał tego trenujący w stolicy Wielkopolski Karol Drzewiecki, który tym razem zdecydował się wystąpić z Australijczykiem Aleksandarem Vukiciem, co okazało się świetnym wyborem. Najtrudniejszy na ich drodze do finału był ćwierćfinał, który rozstrzygnęli na swoją korzyść po super tie-breaku wygranym nad Francuzami Maximem Janvierem i Enzo Concaudem.