POZNAŃ OPEN: Guido Andreozzi i Jaume Munar triumfują w deblu!

Punktualnie o 18:15 rozpoczęło się starcie o triumf w grze podwójnej pomiędzy parą Tomasz Bednarek (Polska) / Goncalo Oliveira (Portugalia) i duetem Guido Andreozzi (Argentyna) / Jaume Munar (Hiszpania). Zwyciężyli ci drudzy po super tie-breaku 6:7, 6:3, 10:4. Dla Oliveiry i Andreozziego były to drugie dzisiaj spotkania.  Argentyńczyk awansował do finału gry pojedynczej, natomiast Portugalczyk pożegnał się z poznańskim challengerem. Dla polskiego tenisisty był to trzeci finał na poznańskich kortach. Patronat nad Poznań Open sprawuje Nasz Głos Poznański.

Bednarek zna już smak zwycięstwa na poznańskiej mączce. W 2006 roku wygrywał w parze z Michałem Przysiężnym, a w 2014 roku dotarł do finału wraz z Finem Henri Kontinenem. Musiał tam uznać wyższość Radu Albota oraz Adama Pavlaska. Pierwszy trwający ponad godzinę set zwiastował bardzo wyrównany pojedynek. Polsko-portugalska para lepiej rozpoczęła spotkanie, wygrywając własny serwis, a następnie przełamując podanie rywali. Od trzeciego gema do głosu zaczęli dochodzić Andreozzi i Munar, którzy wygrali dwa kolejne gemy i wyrównali. Dalsza część pierwszego seta to czekiwanie na błędy przeciwnika i próba zbudowania przewagi. Bliżej tego celu był Bednarek z Oliveirą, którzy wygrali serwis przeciwników, ale równie szybko w rewanżu przegrali swój. Zwycięzcę pierwszej partii wyłonił dopiero tie-break, którego już polsko-portugalska para nie wypuściła z… rakiet, wygrywając go 7:4, a pierwszego seta 7:6.

W drugim secie do głosu doszła argentyńsko-hiszpańska para, która aż pięciokrotnie przełamała serwis Bednarka i Oliveiry. Coraz widoczniejsze po stronie partnera polskiego tenisisty było całodniowe zmęczenie spowodowane wcześniejszym spotkaniem półfinałowym, w którym Portugalczyk dodatkowo zmagał się z drobnym urazem. Nie potrafili oni znaleźć w drugim secie recepty na coraz lepiej grających rywali i ulegli 3:6.

Triumfatora w finale gry podwójnej wyłonił zatem super tie-break, w którym zdecydowanie prym wiódł Guido Andreozzi wraz z Jaume Munarem. Bliscy koncertowej gry szybko objęli prowadzenie 6:1 i wygrali pewnie 10:4. To może nie być koniec sukcesów Argentyńczyka na kortach Parku Tenisowego Olimpia w challengerze ATP Poznań Open. Guido Andreozzi w niedzielę, w południe, rozpocznie finałowe starcie gry pojedynczej, gdzie zmierzy się z Aleksiejem Watutinem (ROS).