POZNAŃ OPEN: Ekspresowe zwycięstwo Hurkacza!

Hubert Hurkacz awansował do półfinału Poznań Open 2019. Polak pokonał Portugalczyka Pedro Sousę 6:1, 6:4 w zaledwie 57 minut. Rywalem obrońcy tytułu w walce o finał będzie Niemiec Rudolf Molleker.

Hubert Hurkacz i Pedro Sousa nigdy wcześniej nie mieli okazji ze sobą rywalizować. Portugalczyk to aktualnie 124. tenisista na świecie. Wygrał w karierze pięć turniejów rangi challenger, jednak w piątkowym starciu z 44. zawodnikiem globu nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Hurkacz rozpoczął spotkanie niezwykle ofensywnie. To Polak był tenisistą, który miał inicjatywę w wymianach. Sousa dobrze radził sobie w defensywie, jednak wrocławianin był praktycznie bezbłędny i Portugalczyk nie był w stanie mu zagrozić. Mimo że wiele wymian było długich i zaciętych, to zdecydowana przewaga Hurkacza była widoczna nie tylko w grze, ale także na tablicy wyników. Nasz najlepszy tenisista oddał Sousie zaledwie gema w partii otwarcia, która trwała tylko 26 minut.