Poznań Open 2014: Poznaliśmy półfinalistów debla

Do grona półfinalistów turnieju deblowego dołączyły dzisiaj trzy pary. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym o finał, rywalem brazylijsko-wenezuelskiej pary Rogeiro Dutra Silva/Roberto Maytin będzie polsko-fińska para Tomasz Bednarek/Henri Kontinen.

Rozstawieni z numerem 1 w turnieju deblowym Bednarek/Kontinen zwyciężyli swoich rywali – duet portorykańsko-południowoafrykańskim Alex Llompart/Dean O’brien, pokonując ich po pełnym zwrotów akcji spotkaniu.  Pierwszy set zwiastował, że wszystko jest pod kontrolą polsko-fińskiej dwójki, która zwyciężyła tę partię 6:3 i raczej wygra kolejną. Nic bardziej mylnego i drugi set zakończył się zwycięstwem Llompart/O’Brien 6:3, dlatego o zwycięstwie musiał zadecydować tie break. W tej dodatkowej partii Bednarek/Kontinen przegrywali już 1:5, by wyrównać stan na 5:5 i ostatecznie wygrać 10:6.

W drugim spotkaniu półfinałowym zagrają pogromcy polskiej pary Bartłomiej Koniusz/Andriej Kapaś, szwedzko-słowacki duet Andreas Siljestrom/Igor Zelenay, ich rywalami będą Radu Albot/Adam Pavlasek.
Spotkanie z udziałem Polaków było dość jednostronnym, bezbarwnym widowiskiem i zakończyło się zwycięstwem Siljestroma/Zelenaya 6:3, 6:4.
Oba mecze półfinałowe zostaną rozegrane w piątkowe popołudnie na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Serdecznie zapraszamy!