Poznań na targach w Cannes


Dodatkowo miasto oferuje nieruchomości przeznaczone pod inne funkcje. W rejonie ronda Rataje znajduje się teren usługowy o powierzchni ponad 1,15 ha, który dzięki swojemu strategicznemu położeniu oraz planowanej wysokości zabudowy do 100 metrów stanowi atrakcyjną propozycję dla inwestorów. W obszarze ulic Obodrzyckiej, Sarbinowskiej i Garaszewo dostępne są tereny przemysłowo-usługowe o łącznej powierzchni blisko 7 ha, przeznaczone pod obiekty produkcyjne, magazyny oraz usługi. Dodatkowe grunty inwestycyjne o funkcji gospodarczej znajdują się w rejonie ulic Folwarcznej i Franowo, gdzie dopuszcza się zabudowę usługową, handlową oraz produkcyjną.

W ofercie znajduje się także propozycja dla sektora turystyki, rekreacji i sportu – 9-hektarowa nieruchomość przy ul. Chojnickiej, wyłączona ze sprzedaży, ale przeznaczona na cele związane z aktywnością rekreacyjną. Szczególną ofertę na targi MIPIM 2025 stanowią dobrze skomunikowane tereny na Śródce, rynku Wielkopolskim i rynku Wildeckim. Obszary te o łącznej powierzchni ponad 6 ha pełnią obecnie funkcję targową lub sportową, jednak mogą stać się miejscem budowy podziemnych parkingów kubaturowych. Miasto planuje zachowanie ich dotychczasowej roli, dostosowując je do nowych potrzeb komunikacyjnych.

Zaktualizowana lista nieruchomości inwestycyjnych, wraz ze szczegółowymi informacjami, dostępna jest na stronie internetowej miasta Poznania. HO

Fot. poznan.pl

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz