Poznań – miasto dla wszystkich


Radni przyjęli „Politykę miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej”. To dokument, który pomoże jeszcze sprawniej budować w stolicy Wielkopolski przestrzeń wolną od dyskryminacji, a także wspierać społeczność mieszkanek i mieszkańców, by każdy czuł się tak samo ważny – niezależnie od stopnia sprawności, wieku czy wyznania.

Jacek Jaśkowiak

Inicjatorem stworzenia dokumentu, który podczas wtorkowej sesji przyjęli radni miejscy, był prezydent Poznania, który już w 2018 r. powołał Zespół ds. Polityki Równości i Różnorodności. Dzięki temu różnorodność ludzi została dostrzeżona jako wartość i kapitał miasta.

Dziś każda osoba mieszkająca w Poznaniu jest zaproszona do współtworzenia miasta.

– Poznań to miasto, w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie, być akceptowanym i szanowanym – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Dlatego przyjmując ten dokument, konsekwentnie budujemy przestrzeń przyjazną dla każdego. Opowiadamy się po stronie osób zagrożonych dyskryminacją i dbamy o respektowanie praw człowieka.

Głównym celem programu jest budowanie miasta równych szans, w którym wszystkie osoby mogą realizować swój potencjał oraz działać na rzecz rozwoju Poznania i społeczności lokalnej w sposób zrównoważony, z dbałością o przyszłe pokolenia. Fundament działań miasta Poznania na rzecz równości i różnorodności stanowią podstawowe wartości, takie jak dobrostan każdej osoby, dbanie o prawa człowieka, docenianie różnorodności, a także solidarność i sprawiedliwość społeczna.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz