20. Poznań Maraton: Kenijczyk i poznanianka zwycięzcami

Na START Życiówka dla maratończyków

Jubileuszowy bieg wymagał od organizatorów wyjątkowej oprawy. Biegaczy do startu zagrzewał Jacek Mezo Mejer słynną już w Poznaniu Życiówką. Poznański artysta śpiewająco witał także  poszczególne grupy finiszerów.

Na kibiców czekał z kolei tort i jubileuszowe gadżety na mecie. Słoneczna pogoda sprawiła, że wzdłuż całej trasy biegaczy dopingowali licznie zgromadzeni kibice.

Dodatkowo na terenie miasteczka maratońskiego zlokalizowanego na Międzynarodowych Targach Poznańskich przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji i animacji w tym strefy zdrowia i sportu  PKO Banku Polskiego.

Nieoficjalne wyniki  20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza są dostępne na http://live.sts-timing.pl/mp2019/

Kolejne biegowe święto w stolicy Wielkopolski już 5 kwietnia podczas wyjątkowo szczęśliwego 13. PKO Poznań Półmaratonu.

Wśród kobiet pierwsza do mety dobiegła Polka -poznanianka – Monika Stefanowicz z czasem 02:37:42. 39-latka trzykrotnie reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich. W poznańskim biegu zwyciężyła po raz pierwszy. Trasę pokonała w 2 godz. i 37 minut. Wyprzedziła zawodniczkę z Etiopii Tigist Bedadę kilometr przed metą. Trzecie miejsce zajęła Beata Lupa.