Poznań ma Równościowy Plan Działania


Jak powstawał dokument?

Prace nad dokumentem trwały od 2022 r. i składały się z kilku etapów. Na każdym z nich Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP współpracował z Zespołem ds. Polityki Równości i Różnorodności powołanym przez prezydenta Poznania.

Pierwszym etapem było powołanie roboczego zespołu składającego się z przedstawicieli wydziałów urzędu miasta. Dzięki temu opracowano propozycje zadań do realizacji. Wzięto przy tym pod uwagę wiele dokumentów, diagnozy społeczne, a także informacje otrzymane od organizacji pozarządowych, które działają na rzecz równości. Przeprowadzono także – wspólnie z Oddziałem Komunikacji Społecznej Gabinetu Prezydenta – konsultacje społeczne. Opinie, uwagi i wnioski zbierał Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP, można było też wypowiedzieć się podczas spotkań dla mieszkanek i mieszkańców Poznania, przeprowadzonych w listopadzie 2023 r.

– Bardzo się cieszę z przyjęcia Równościowego Planu Działania – mówi Marta Mazurek, radna miejska, która koordynowała przyjęcie Europejskiej Karty Równości w Poznaniu i innych polskich samorządach. – Zapowiada on rzeczywiste wdrożenie konkretnych rozwiązań wynikających z przyjęcia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym i daje pewność realizacji ważnych działań z punktu widzenia wyrównywania szans kobiet i mężczyzn oraz dążenia do zapewniania równości płci przez nasz samorząd. Stanowi także gwarancję tego, że już realizowane dobre programy i projekty nie zostaną zarzucone.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz