Poznań ma najbrudniejszą komunikację publiczną w kraju? Miasto odpiera zarzuty


– Nikt nie zwrócił się do nas o interpretację wykonanych badań, która wbrew pozorom wymaga specjalistycznej wiedzy i nie można jej dokonywać w oparciu o Wikipedię, która cytowana jest przez twórców raportu – pisze dr Anna Białecka, prezes zarządu CBMiA.

Prezes krakowskiego centrum zaznacza przy tym, że przedstawione w zestawieniu wyniki, które dotyczą ilości bakterii na badanych powierzchniach, wcale nie są wartościami bardzo wysokimi. Drobnoustroje stwierdzone we wszystkich miastach stanowiły głównie florę fizjologiczną człowieka oraz środowiskową.

– Uważamy również, że przedstawienie wyników punktowych badań powierzchni jako rankingu czystości miast jest błędne – pisze dr. Anna Białecka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla MPK Poznań bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. Spółka podjęła szereg działań, mających na celu, aby – szczególnie w okresie pandemii – pasażerowie nie musieli obawiać się zwiększonego ryzyka zakażenia.

Wszystkie pojazdy codziennie są myte i odkażane – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dodatkowo dezynfekowane są poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów.

Niezależnie od tego zajezdnie prowadzą cyklicznie ozonowanie pojazdów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz