Poznań Game Arena już wkrótce


Twórcy niezależni ponownie pojawią się na PGA

W kilku słowach dla niewtajemniczonych – strefa Indie Games to miejsce, gdzie swoje cyfrowe działa prezentują twórcy niezależni. To dzięki nim każdego roku strefa Indie Games jest tak wyjątkowa. Deweloperzy prezentujący się w tym miejscu na PGA prześcigają się w pomysłach na projekty, w których to grywalność i frajda odgrywają decydujące znaczenie. Z każdą edycją rośnie także poziom prezentowanych produkcji. Wraz z poziomem zwiększa się zainteresowanie samą strefą. Niesłabnąca popularność sprawia, że pawilon, w którym prezentowane są dzieła twórców niezależnych jest po brzegi wypełniony zwiedzającymi.

Game Industry Conference – największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy

Game Industry Conference to największe wydarzenie biznesowe i profesjonalne wydarzenie poświęcone grom na wschód od Kolonii. GIC to łącznie ponad 3600 uczestników z ponad 640 firm i 46 krajów, 29 wystawców biznesowych, 130 prelekcji na różnych poziomach zaawansowania. Ponad 500 przedstawicieli branży, umawia 1100 spotkań tylko w systemie MeetToMatch. GICa i MeetToMatch poleca 97% jego uczestników, a zawierane przez nich umowy sięgają nawet kilku milionów złotych. Game Industry Conference to Mekka dla ekspertów z branży, miejsce wymiany wiedzy branżowej, spotkania, strefa wystawiennicza B2B, ale jednocześnie wykłady, panele czy powiększona w tym roku strefa rekrutacji Geek Careers Zone dostępne dla każdego uczestnika Poznań Game Arena.

Wydarzenia obrastają też dodatkowymi kongresami i zjazdami. Game Design Summit i GodotCon to międzynarodowe wydarzenia dla specjalistów, które potrwają już od środy 16 października. Z kolei Kongres „Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł” to wydarzenie otwarte, dla każdego zainteresowanego edukacją, nauką i uczelniami wyższymi w relacji do sektora gier. Więcej informacji, a także bezpłatną rejestrację dla reprezentantów organizacji pozarządowych, uczelni oraz administracji publicznej można znaleźć tutaj.

CEEGA – prestiżowe wyróżnienia dla twórców gier

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu, takich jak m.in.: Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Fot. Materiały Prasowe

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz