Poznań dla Ukraińców


Tę samą kwotę – 60 tys. zł – miasto wyda na dożywianie uchodźców. Za tę sumę Ukrainki i Ukraińcy dostaną ciepłe posiłki, suchy prowiant, napoje i gotowe artykuły spożywcze – zadanie realizować będą organizacje pozarządowe, które wezmą udział w ogłoszonym przez miasto konkursie. Nabór już ruszył.

Osobom z Ukrainy pomaga też Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Mogą liczyć na różne rodzaje wsparcia – m.in. posiłki, produkty żywnościowe, zasiłki, usługi opiekuńcze czy porady specjalistów. Po pomoc należy zwrócić się do filii MOPR właściwej dla miejsca zamieszkania w Poznaniu (filie: Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Stare Miasto, Wilda).

Obecnie z pomocy w formie posiłków w szkole korzysta ponad 2,2 tys. dzieci z Ukrainy. Ze wsparcia finansowego skorzystało 37 rodzin (w formie zasiłków okresowych i celowych na zakup żywności). Codziennie przyjmowane są kolejne wnioski z prośbą o pomoc.

Poznański kanał na Telegramie

Aby lepiej przekazywać informacje, miasto Poznań uruchomiło również dedykowany kanał na portalu Telegram. To odpowiedź na zapotrzebowanie obywateli Ukrainy, dla których to medium jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikacji w internecie. Można tam znaleźć najważniejsze miejskie informacje dotyczące obywateli tego kraju w języku ukraińskim. Link do kanału: https://t.me/MistoPoznan.

Przebywający w Poznaniu Ukraińcy przez cały czas mogą również korzystać z ukraińskiej wersji miejskiej strony internetowej: poznan.pl/ua. Znajdą tam najważniejsze informacje. Niezmiennie pomocą służą również pracownicy miejskiej infolinii – Biura Poznań Kontakt – którzy dyżurują pod numerem telefonu: 61 646 33 44 (w godz, 7.30-20). Odbierają połączenia od osób mówiących m.in. w języku ukraińskim oraz rosyjskim.

 

AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz