Poznań City Center AZS liderem I ligi

Koszykarki Poznań City Center AZS wygrały z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 70:60 i awansowały na pozycję lidera zaplecza Basket Ligi Kobiet. Natomiast już w niedzielę podopieczne Ryszarda Barańskiego, którym patronuje „Nasz Głos Poznański” będą podejmować w hali przy ul. Chwiałkowskiego zespół Hajduk Kamionki AZS Gorzów II.

Poznań City Center AZS - Karkonosze

Podopieczne Ryszarda Barańskiego wróciły do Poznania po zwycięskim meczu z liderem AZS Politechnika Korona Kraków dopiero w poniedziałek rano i czasu na regenerację było bardzo mało. Należy zaznaczyć, że zespół Poznań City Center AZS składa się głównie z młodych, ale ambitnych koszykarek i gra dwóch spotkań w tygodniu zawsze jest wyzwaniem.

Jednak pierwsza kwarta nie wskazywała na zmęczenie w szeregach akademiczek, które napędzane dobrą grą Elżbiety Giedrojć i Magdaleny Wojdalskiej wygrały premierą odsłonę 21:17. W kolejnej kwarcie poznanianką udało się zwiększyć punktową przewagę do 40:34. Walczący o utrzymanie w I lidze zespół z Jeleniej Góry zaczął grać lepiej w trzeciej kwarcie. Swój zespół poderwała liderka Agnieszka Misiek, którą wsparła Martyna Stasiuk i przyjezdne przegrywały tylko 50:54. Akademiczki odpowiedziały rewelacyjnym początkiem czwartej kwarty, gdyż szybko odskoczyły na 10 punktów przewagi i utrzymały to prowadzenie do końcowej syreny. Ostatecznie Poznań City Center AZS pokonał MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 70:60 i został liderem zaplecza Basket Ligi Kobiet. Następny mecz akademiczki grają znowu „u siebie w domu” w niedzielę, 7 grudnia o godz. 17.15. Przeciwnikiem będzie Hajduk Kamionki AZS Gorzów II.

Poznań City Center AZS – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 70:60 (21:17, 19:17, 14:16, 16:10)

Poznań City Center AZS: Elżbieta Giedrojć 22, Magdalena Wojdalska 19, Daria Marciniak 10, Kinga Woźniak 7, Patrycja Szelągowska 6, Karolina Budeń 3, Kinga Banach 3, Paulina Adamowicz, Agata Siwińska.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra: Agnieszka Misiek 25, Martyna Stasiuk 22, Agnieszka Myślak 6, Małgorzata Myćka 3, Agata Krygowska 2, Katarzyna Smajda-Młodnicka 2.