Poznań City Center AZS już wiceliderem I ligi kobiet

Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały w sobotni wieczór we własnej hali UKS Basket Aleksandrów Łódzki 56:48 i awansowały na pozycję wicelidera I ligi. Najwięcej punktów dla akademiczek zdobyła Kinga Woźniak.

Poznań City Center AZS Magdalena Wojdalska

Podopieczne Ryszarda Barańskiego wyższość rywalek musiały uznać tylko w premierowej odsłonie, którą wygrał zespół z Aleksandrowa Łódzkiego 14:20. W kolejnej kwarcie poznanianki grały już lepiej i nie pozwoliły przyjezdnym powiększyć przewagę punktową, a na przerwę schodziły przy wyniku 26:32.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnych rzutów za dwa punkty Elżbiety Giedrojć, Magdaleny Wojdalskiej, Kingi Woźniak i na tablicy pojawił się remis 32:32. Chwilę później Wojdalska popisała się „trójką”, po której inicjatywę zaczęły przejmować akademiczki. Ostatecznie wygrały kwartę siedmioma punktami, co pozwoliło wyjść na prowadzenie 41:40.

Ostatnia odsłona hitu kolejki dostarczyła kibicom, których w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego pojawił się komplet, sporą dawkę emocji. UKS Basket po celnych rzutach osobistych Agnieszki Kret odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Jednak poznanianki szybko odskoczyły na 53:44 i mimo ambitnej gry przyjezdnych dowiozły zwycięstwo do końcowe syreny. Ostatecznie Poznań City Center AZS pokonał UKS Basket Aleksandrów Łódzki 56:48 i awansował na pozycję wicelidera I ligi.

Poznań City Center AZS – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 56:48 (14:20, 12:12, 15:8, 15:8)

Poznań City Center AZS: Kinga Woźniak 14, Daria Marciniak 10, Magdalena Wojdalska 10, Elżbieta Giedrojć 8, Paulina Adamowicz 5, Patrycja Szelągowska 5, Karolina Budeń 4, Kinga Banach 0.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki: Agnieszka Kret  20, Natalia Tyczkowska 8, Anita Tomaszewska 7, Ewa Canert 6, Magdalena Rzeźnik 3, Magdalena Pisera 2, Katarzyna Bednarczyk 2,  Monika Buczak 0, Natalia Danych 0, Iga Walentowska 0.