Posnania rozbiła Orkan Sochaczew

Rugbiści Posnanii Poznań wygrali w sobotnie popołudnie na własnym stadionie z Orkanem Sochaczew aż 98:0 i awansowali na siódme miejsce w tabeli ekstraligi.

Dla walczącej o utrzymanie się w ekstralidze Posnanii mecz z Orkanem Sochaczew był bardzo ważny. Podopieczni Dominika Machlika od pierwszych minut atakowali zespół gości, choć początkowo trudno było im zakończyć akcję zdobyczą punktową. Jednak worek z punktami szybko się rozwiązał i na przerwę poznaniacy schodzili prowadząc aż 49:0. Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do Muszkieterów, którzy ostatecznie wygrali aż 98:0 i awansowali na siódme miejsce w tabeli ekstraligi.

Za tydzień rugbiści Posnanii zmierzą się na własnym stadionie z zespołem Pogoń Siedlce. Początek spotkania w sobotę, 22 listopada o godz. 13:00.

Posnania Poznań – Orkan Sochaczew 96:0 (49:0)
Sędziowie: Jasiński, Jarowicz, Szostek
Widzów: 100

Posnania Poznań: Daniel Gdula 31, Sebastian Gruszczyński 15, Robert Bosiacki 10, Michał Wrona 10, Mateusz Jafra 5, Maciej Brodzik 5, Dominik Zdun 5, Oskar Soczewica 5, Jakub Frąszczak 5, Bartosz Kubalewski 5.