Porozmawiajmy o in vitro


Dlaczego dostęp do in vitro jest potrzebny? Czy warto było inwestować w miejski Punkt Profilaktyki Intymnej? Jakie znaczenie ma bezpieczny dostęp do opieki medycznej? O tym wszystkim rozmawiano podczas otwartego spotkania „Poznań dla kobiet”.

Jacek Jaśkowiak i Małgorzata Rozenek-Majdan

W dyskusji podczas spotkania ,,Poznań dla kobiet” rozmawiali: Małgorzata Rozenek-Majdan – prezenterka telewizyjna i działaczka społeczna, która głośno mówi o tym, że finansowanie procedury in vitro przez państwo jest potrzebne, a także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania – miasta, w którym zapłodnienie pozaustrojowe dofinansowywane jest od lat.

– Pomysł zrodził się dzięki radnym miejskim, które przyszły do mnie i wprost powiedziały, że skoro państwo przestało finansować in vitro, to my jako samorząd musimy to zadanie przejąć – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – A że zawsze słucham mądrych kobiet, to do rozwiązania została już tylko kwestia znalezienia środków. Dzięki miejskiemu programowi urodziło się już ponad 500 dzieci. To jest wielkie szczęście setek rodziców, dziadków, całych rodzin.

Obecnie z miejskiego dofinansowania (do 5 tys. zł do zabiegu, maksymalnie trzy razy) mogą skorzystać pary, które mieszkają w Poznaniu i spełniają określone kryteria. Powinny być w związku małżeńskim lub partnerskim, spełniać ustawowe warunki oraz rozliczać podatki w Poznaniu. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lata.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz