Porażka Warty w Ostrowie

Warta Poznań przegrała w Wielką Sobotę w Ostrowie z Ostrovią 2:4 (2:1).

Warta - Tarnovia 71

Gospodarze prowadzenie objęli w 10 minucie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Daniela Kaczmarka. Warta Poznań straciła gola, a 8 minut później także bramkarza. Bartosz Pawłowski został ukarany drugą żółtą kartką i musiał zejść z boiska. W bramce poznaniaków od tego momentu zagrał Wiktor Beśka, który wszedł za piłkarza z pola Krystiana Łukaszyka. Mimo osłabienia zieloni wyrównali. W 28 minucie z rzutu karnego gola strzela Adrian Laskowski. W 33. Minucie Michał Ciarkowski dał prowadzenie poznaniakom 2:1. Takim wynikiem kończy się pierwsza część.

W 70. minucie Damian Michalski zdobywa drugą bramkę dla Ostrovii, a pięć minut później trzeciego gola strzela Kamil Krawczyk.

Na 10 minut przed końcem Damian Michalski otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Oba zespoły grają w dziesiątkę.

W doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:2 ustala Tomasz Kempiński.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Warta Poznań 4:2 (1:2)
Bramki: dla Ostrovii: Kaczmarek (10., karny), Michalski (70.), Krawczyk (75.), Kempiński (90. + 3); dla Warty: Laskowski (28., karny), Ciarkowski (33.).

Ostrovia: Rafał Peksa – Kamil Krawczyk, Dariusz Reyer, Damian Błaszczyk, Konrad Rusek, Marek Szymanowski (86. Patryk Adamski), Damian Michalski, Kamil Kucharski, Patryk Perz, Damian Kaczmarek (70. Michał Giecz), Tomasz Kempiński (90+5. Jakub Jóźwiak).

Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek (55. Tomasz Koziorowski), Alain Ngamayama, Maciej Pawłowski (84. Adam Durowicz), Nikodem Fiedosewicz, Adrian Laskowski, Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Krystian Łukaszyk (19. Wiktor Beśka), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski.