Porażka Warty Poznań z Victorią Września

W niedzielnym sparingu Warta Poznań przegrała we Wrześni z Victorią  1:2 (0:0). Po dość wyrównanym meczu, w końcówce spotkania dwie bramki dla Victorii strzelili Maciej Lisiecki w 82. minucie, a 5 minut później – Bartłomiej Jóźwiak. W 90. minucie jedynego gola dla Zielonych zdobył Piotr Mikołajczak. Niestety, w pierwszej połowie meczu, nasi dwaj piłkarze – Filip Brzostowski i Mateusz Maruniak, doznali kontuzji i musieli przedwcześnie opuścić boisko.
Do tej pory Warta Poznań rozegrała 6 meczów kontrolnych z bilansem 4-0-2 (4 wygrane i 2 porażki)

„Jestem zadowolony z wczorajszego, zwycięskiego meczu z Lechem II. Szkoda dzisiejszej porażki we Wrześni. Wystąpiliśmy trochę innym zespołem, ale kilku zawodników z wczorajszego składu dzisiaj również nas zasiliło. Było po nich widać zmęczenie, które dodatkowo potęgowała gra w pełnym słońcu i przy bardzo wysokiej temperaturze. Sytuacja dodatkowo skomplikowała się już w pierwszej połowie. Po kontuzji Brzostowskiego i Maruniaka trzeba było zrobić dwie zmiany. Myślę, że na początku tygodnia wiele rzeczy się wyjaśni i będę miał bardziej klarowną sytuację jeśli chodzi o budowę ostatecznego składu Warty” – skomentował po meczu szkoleniowiec Warty – Tomasz Bekas.

Warta Poznań: Fleischer, Maruniak (37′ Magdziarz), Laskowski, Niemczyk, Piechowski (46′ Marciniak), Ciupa, Koziorowski, Górny (55′ Mikołajczak), Brzostowski (32′ Deckert), Drzewiecki (77′ Górny), Owczarek (46′ Łukaszyk).