Porażka Warty Poznań w Niecieczy

Pierwszoligowi piłkarze Warty Poznań zakończyli sezon porażką 0:1 w Niecieczy z Bruk-Bet Termalica. Gospodarze gola zdobyli w 89 minucie.

Po ogromnych emocjach z Fortuna 1 Ligą żegnają się GKS Katowice i Bytovia Bytów. Bytovia wygrała w Katowicach po golu w 96. minucie bramkarza Andrzeja Witana, ale taki wynik spowodował, że obie drużyny spadają z ligi. Wigry natomiast po sensacyjnej wygranej w Częstochowie zachowały ligowy byt! Raków z kolei został mistrzem 1 ligi. Warta Poznań kończy sezon na 13 miejscu. Poniżej wyniki ostatniej kolejki.

Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy 4:1

Chojniczanka na zakończenie sezonu dała swoich kibicom powody do radości. Zarówno dla gospodarzy, jak i gości nie był to zbyt udany sezon. Wiemy, że w przyszłym sezonie trenerem Chojniczanki nie będzie już Maciej Bartoszek. Wciąż jednak nie wiadomo, czy w Tychach pozostaje Ryszard Tarasiewicz. W obu klubach zapadną w najbliższym czasie bardzo ważne decyzje.

Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 1:2

Wigry Suwałki do Częstochowy przyjechały sprawić sensację. Tylko wygrana powodowała, że podopieczni Mirosława Smyły będą mieli jakiekolwiek szanse na utrzymanie. W pierwszej połowie bardzo aktywny był Bartosz Bida, który wykorzystał błąd Jakuba Szumskiego i wpisał się na listę strzelców. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w drugiej połowie, ale to goście w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do utrzymania Wigry potrzebowały jednak wygranej Bytovii Bytów, która przyszła w 96. minucie za sprawą gola bramkarza Andrzeja Witana! Cud uratował Wigry, które pozostają w lidze!