Porażka UKS Lider Swarzędz w Gdańsku

W przerwie wielkie emocje udzieliły się zespołowi gospodarzy, po faulach technicznych rozpoczynamy trzecią kwartę od 3 rzutów osobistych, które na punkty zamienia pewna z linii Ola Pietraszek. Celną trójkę dorzuciła Dominika Urbaniak i Liderki zbliżyły się na 2 punkty. Niestety, to było wszystko na co tego dnia było stać swarzędzanki.

Niecelne rzuty pod presją, kiepska decyzyjność i brak siły w obronie pozwalały gdańszczankom na powiększanie przewagi. Wynik ostateczny jest raczej zbyt wysoki, gdyż gospodynie znacząco powiększyły różnicę na sam koniec spotkania gdy wynik był już rozstrzygnięty. Ostatecznie Lider przegrał 35:60,  a o porażce na pewno zadecydowała katastrofalna ledwie dwudziestoprocentowa skuteczność.

W czwartek o 20 w hali SCSiR przy ul. św. Marcina 1 mecz rewanżowy.

Punkty dla UKS Lider Swarzędz zdobywały: Urbaniak 12 (1×3), Pietraszek 6, Szloser 5 (1×3), Dedio 4 (1×3), Płóciennik 3, Siwińska 2, Tyszkiewicz 2, Iwanowicz, Nowicka, Gurzęda.