Porażka UKS Lider Swarzędz w Gdańsku

W sobotnie popołudnie koszykarki UKS Lider Swarzędz rozgrywały w Gdańsku pierwszy mecz ćwierćfinałów I Ligi Kobiet. Przypomnijmy, że Liderki zameldowały się w ćwierćfinale po pasjonującej batalii z Basketem Aleksandrów Łódzki. W ćwierćfinale na swarzędzkie koszykarki czekały zawodniczki Politechniki Gdańskiej, które zajęły pierwsze miejsce w grupie A z bilansem 18-2.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

Trener Anna Talarczyk rozpoczęła piątką: Dedio, Pietraszek, Szloser, Iwanowicz i Urbaniak. Niestety, początek to nerwowa gra Liderek w ataku i kiepska gra w obronie. Swarzędzanki przez cały mecz miały ogromne problemy z trafieniem do kosza. Po 10 minutach gdańszczanki prowadziły 17:10. Druga kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry i zakończyła się wynikiem 31:23 po 20 minutach.