Porażka MKS Poznań w Piotrkowie Trybunalskim

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań, którym patronuje Nasz Głos Poznański, przegrali na wyjeździe z MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 28:33 i zajmują 11. miejsce w tabeli. Za tydzień podopieczni Domana Leitgebera będą podejmować we własnej hali zespół KS Warszawianka Warszawa.

mks 2015
Spotkanie od początku do końca kontrolowali szczypiorniści Piotrkowianina i po pierwszej połowie prowadzili 18:13. Choć jeszcze trzy minuty przed końcem połowy po bramce najskuteczniejszego w poznańskiej drużynie Bartosza Przedpełskiego było tylko 15:13. Po zmianie stron Piotrkowianin spokojnie kontrolował przebieg widowiska, a koncert swojej gry zaprezentował tercet Sebastian Iskra – Adam Pacześny – Tomasz Mróz. Wspomniana trójka zdobyła dla swojego zespołu w sumie aż 24 bramki i walnie przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny.

Poznaniacy zagrali w tym meczu bez Rafała Niedzielskiego, Krystiana Kaczmarka i narzekającego na ból z łydce Daniela Bartłomiejczyka. Najwięcej bramek dla czerwono-czarnych zdobył wspomniany wcześniej Przedpełski, który zaliczył sześć trafień. Jedną bramkę mniej zdobyli Krzysztof Martyński i Maciej Tokaj.

W kolejnym swoim meczu poznaniacy zagrają przed swoją publicznością z KS Warszawianka, która mimo dużych problemów kadrowych pokonała w ostatnim meczu Kar-Do Gdynia 26:24.

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. – MKS Poznań 33:28 (18:13)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka – Zinchuk 4, Mróz 8, Woynowski 1, Iskra 8, Chełmiński, Różański, Swat 1, Szczukocki 3, Pożarek, Pacześny 8.

MKS Poznań: B.Badowski, D.Zarzycki, B.Przedpełski 6, M.Tokaj, K.Martyński po 5, J.Pochopień 4, J.Kasperczak, A.Zochowski, W.Leder po 2, Ł.Niedzielak i J.Perri po 1,D.Komisarek, D.Bartłomiejczyk.