Porażka koszykarzy Enei Basket Poznań

Koszykarze Enei Basket Poznań na inaugurację rozgrywek Suzuki 1LM przegrali w Warszawie z SUZUKI 1LM Dziki 54:62.

Mecz rozpoczyna się od naszego prowadzenia 5:0 po punktach zdobytych przez W. Frasia, jednak kolejne akcje przynoszą 8 punktów z rzędu drużynie gospodarzy i po niecałych 5 minutach gry prowadzą 8:5. W 6 minucie tej kwarty, po 3 celnych rzutach osobistych wykonywanych przez M. Tomaszewskiego, jeszcze raz obejmujemy prowadzenie 9:8 i jest to nasze ostatnie prowadzenie w tym meczu. Po zdobyciu kolejno 6 punktów zawodnicy warszawscy prowadzą 14:8 /1:33/. Ostatnie 1,5 minuty tej kwarty wygrywamy 3:2 i ostatecznie kwarta kończy się prowadzeniem zespołu Dzików 16:11. Przez 3,5 minuty kolejnej, drugiej kwarty udaje nam się zmniejszyć prowadzenie rywali do 3 punktów /20:17/, ale kolejny ich zryw 9:0 zwiększa prowadzenie drużyny miejscowej do 12 punktów. Na nieco więcej niż 2 minuty przed zakończeniem tej kwarty gospodarze osiągają najwyższe prowadzenie w tym meczu 36:21. Tym razem to my notujemy serię 10:0 na naszą korzyść i w 0:28 minucie zmniejszamy straty do 5 punktów.