Porażka koszykarzy Biofarmu Basket Poznań

W sobotnim spotkaniu play-out koszykarze Biofarmu Basket Poznań przegrali we Wrocławiu z  Exact Systems Śląsk 62:67. W niedzielę czwarty pojedynek. Póki co poznaniacy po trzech spotkaniach prowadzą 2:1.

Biofarm Basket Poznań 4

Mecz rozpoczął od trafienia Przemysława Hajnsza z rzutu wolnego. Pierwsze 6. minut było wymianą trafień, potem jednak do głosu doszli gospodarze, którzy po trójce Wojciecha Jakubiaka równo z syreną kończącą pierwszą kwartę prowadzili 21:17. W drugiej kwarcie gospodarze zbudowali 10- punktowe prowadzenie, Biofarm Basket Poznań był w pierwszej połowie w grze głównie dzięki trafieniom za 3 punkty. Pierwszą połowę efektowną paczką zakończył Mateusz Bręk.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Przemysława Szurka i Cezarego Kurzawskiego nie mieli odpowiedzi na braci Kulonów i Pawła Mroza. Mimo prób niwelowana straty do kilku punktów, to finalnie gracze Śląska cieszyli się ze zwycięstwa 76:62. Zabrakło wykończenia dobrych akcji po koszem oraz z szybkiego ataku.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Biofarm Basket Poznań [mecz 3] 76-62 (21:17, 24:17, 13:13, 18:15)

Punkty zdobywali: Wieloch 16 (1), Bręk 8, Kurpisz 7 (1), Fiszer 6 (1), Metelski 4 oraz Szymczak 6, Smorawiński 6, Stankowski 5, Szydłowski 4 Pawlak.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 17:00.