Porażka koszykarek MUKS Poznań (ZDJĘCIA)

Pierwszoligowe koszykarki MUKS Poznań przegrały dzisiaj z Wisłą Orlen Południe Kraków 75:82 (20:25, 22:14, 12:19, 21:24). Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”. MUKS Poznań dofinansowany jest ze środków budżetowych miasta Poznania.

MUKS Poznań

Początek spotkania był wyrównany, ale pod koniec pierwszej kwarty krakowianki odskoczyły na kilka punktów i zakończyły ją z pięciopunktową przewagą.

Gospodynie na cztery minuty przed końcem drugiej kwarty doprowadziły do stanu 35:35, a na przerwę schodziły prowadząc 42:39.

Trzecia kwarta to wciąż wyrównany pojedynek i zmieniające się prowadzenie. W końcówce tej części Wiśle udało się ponownie odskoczyć i prowadzić 58:54.

Na trzy i pół minuty przed końcem poznanianki zniwelowały stratę do jednego punktu –  72:73. Końcówka należała jednak do Wisły.

MUKS Poznań – Wisła Orlen Południe Kraków 75:82 (20:25, 22:14, 12:19, 21:24)

MUKS: Szloser 23, Dymała 17, Piotrowska 13, Łakoma 8, Burzyńska 4 oraz Sobańska 6, Antoniak 3, Winkel 1, Bladocha 0.

Wisła Orlen Południe: Stasiuk 35, Krzywoń 10, Kuczyńska 9, Grzenkowicz 8, Wilk 7 oraz Zuziak 6, Kaźmierczak 5, Duchnowska 2, Mitrowska 0.

Sędziowali: Karol Jaroński oraz Natalia Gwizdała.