Porażka koszykarek Enei AZS Politechnika Poznań (ZDJĘCIA)

Na 4 minuty przed końcem 3 kwarty poznaniankom znów udało się doprowadzić do remisu 48:48. Zawodniczki z Warszawy jednak nie zamierzały odpuszczać i po raz kolejny, po kilku skutecznych atakach odskoczyły na kilka punktów.

Na zakończenie tej części efektownym wejściem pod kosz popisała się Agnieszka Skobel ustanawiając wynik 53:59.

To co kompletnie nie udawało się poznaniankom, świetnie realizowały koszykarki ze stolicy. Rzuty z dystansu okazały się mocną bronią zawodniczek w czarnych strojach. Kolejne minuty finalnej części spotkania, to znów popis nieskuteczności po stronie Enei AZS Politechniki Poznań.

Warszawianki jednak miały cały czas problem z dobrą i agresywną obroną. Efektownymi blokami popisały się Daria Marciniak i Maya Dodson.

Na dwie i pół minuty przed końcem meczu poznanianki przegrywały już tylko trzema punktami. Jednak w szeregi koszykarek ze stolicy Wielkopolski wkradła się nerwowość, która spowodowała, że koszykarki z Poznania zamiast zyskiwać przewagę oddalały się od zwycięstwa. Ostatecznie tryumfowała SKK Polonia pokonując Eneę AZS Politechnikę Poznań 68:73.

Enea AZS Poznań – SKK Polonia Warszawa 68:73 (15:26,23:15,15:18,15:14)

Enea AZS: Alecia Sutton 18, Jovana Popović 14, Daria Marciniak 12, Maya Dodson 8, Kateryna Rymarenko 4, Alicja Rogozińska 4, Agnieszka Skobel 3, Malina Piasecka 3, Agata Makurat 2, Aleksandra Żukowska, Weronika Jarecka, Karolina Dżochowska

Polonia Warszawa: Andreona Keys 25, Anna Pawłowska 13, Angeliki Vintsilaiou 10, Jessica Jackson 8, Andelina Radić 6, Klaudia Sosnowska 5, Martyna Leszczyńska 4, Sylwia Siemienas 2, Marta Mistygacz, Weronika Preihs, Wiktoria Stępień.

Punkty dla Enea AZS Politechnika: Alesia Sutton 18, Jovana Popović 14, Daria Marciniak 12, Maya Dodson 8, Alicja Rogozińska i Kateryna Rymarenko po 4, Malina Piasecka i Agnieszka Skobel po 3.