Porażka koszykarek Enei AZS Politechnika Poznań (ZDJĘCIA)

Poznanianki próbowały zniwelować przewagę oddając rzuty za 3 punkty. Trzy próby Kateryny Rymarenko jednak nie przyniosły rezultatu. W odpowiedzi warszawianki także spróbowały rzutów dystansowych. Andreona Keys dwa razy z rzędu trafiła za 3.

Akademiczki starały się grać bardziej agresywnie w obronie, ale nawet jeśli drużyna z Warszawy traciła piłkę, to nie oznaczało to punktów dla gospodyń. Poznanianki, być może stremowane kompletem widzów na trybunach, raziły nieskutecznością.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami w Enei AZS Politechnice Poznań w pierwszej połowie były: Alesia Sutton – 13 punktów i Daria Marciniak – 10 punktów. W drużynie z Warszawy najlepiej punktujące zawodniczki, to: Andreona Keys – 11 punktów i Anna Pawłowska – 7 punktów.

Druga część tej kwarty to przebudzenie akademiczek. Kilka szybkich ataków i więcej koncentracji przyniosło upragnione punkty. Na nieco ponad 2 minuty zawodniczki ze stolicy wciąż miały przewagę, ale już tylko 11 punktów. W tej części zawodniczki SKK Polonia Warszawa przestały trafiać i zaczęły popełniać proste błędy. To pozwoliło Enei AZS Politechnice Poznań zbliżyć się na zaledwie 3 punkty. Koszykarki obu drużyn schodziły do szatni na przerwę przy stanie 38:41.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu za 3 punkty Jovany Popović, który dał wyrównania. Ale odpowiedź warszawianek była błyskawiczna i po rzucie za 3 oraz dwóch rzutach osobistych za faul Darii Marciniak, ponownie wyszły na prowadzenie.