Porażka koszykarek Enei AZS Politechnika Poznań (ZDJĘCIA)

Koszykarki Enei AZS Politechnika Poznań przegrały swój pierwszy mecz nowego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet z SKK Polonia Warszawa 68:73 (15:26, 23:15, 15:18, 15:14). Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”. Zdjęcia na końcu artykułu.

Enea AZS Politechnika Poznan

Enea AZS Politechnika Poznań zainaugurowała sezon 2022/2023 przy pełnych trybunach. I paradoksalnie, właśnie to, być może, spowodowało, że zawodniczki wyszły na mecz mocno stremowane. Mecz rozpoczął się jednak od prowadzenia poznanianek po pewnych 2 punktach Darii Marciniak. Akademiczki popełniały jednak proste błędy. Zawodniczki SKK Polonia Warszawa wykorzystywały straty i nieskuteczność gospodyń. Po 5 minutach gry poznanianki przegrywały 5:14.

Po wejściu na boisko Jovany Popović obraz gry nie zmienił się radykalnie, ale to Serbka dołożyła 4 punkty do licznika gospodyń. Do końca pierwszej kwarty warszawianki punktowały zarówno z dystansu jak i spod kosza. Ta część spotkania zakończyła się spektakularnym rzutem za 3 punkty Alecii Sutton, który zbliżył nieco poznanianki do uciekającej Polonii. Kwarta zakończyła się wynikiem 15:26.