Porażka koszykarek Enei AZS Politechnika Poznań (ZDJĘCIA)

Zespół Enei AZS Politechnika Poznań w pierwszym domowym meczu tego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet przegrał ze Ślęzą Wrocław 71:78.

Poznanianki po pierwszej połowie prowadziły 40:34, jednak dużo bardziej skuteczniejsza gra drużyny trenera Arkadiusza Rusina po dłuższej przerwie – dała im wygraną.
Kropkę nad „i” na 7 sekund przed końcową syreną postawiła, dwoma celnymi rzutami wolnymi Anna Jakubiuk (10 punktów, 8 zbiórek). Liderką była jednak Dominique Wilson, która uzbierała 25 punktów, 11 asyst oraz 6 zbiórek.
W drużynie z Poznania po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, wróciła Katarzyna Trzeciak (21 minut, 14 punktów, 4 zbiorki).

Enea AZS Politechnika Poznań – Ślęza Wrocław 71:78 (16:18, 24:16, 14:22, 17:22)
Enea AZS Politechnika: Marciniak 17, McCray 17, Trzeciak 14, Davis-Reimer 11, Popović 5, Banaszak 3, Rogozińska 2, Makurat 2.
Ślęza: Wilson 25, Bright 17, Jasnowska 17, Jakubiuk 10, Stefańczyk 4, Drop 3, Kuczyńska 2.

Patronat nad poznańskim klubem sprawuje Nasz Głos Poznański.