Porażka koszykarek ENEA AZS Poznań (ZDJĘCIA)

W trzeciej kwarcie po kilku udanych akcjach Martyny Pyki, Ginette Mfutili i Oli Pawlak, Enea AZS prowadziła już 8 punktami. Po mimo waleczności łodzianek, można było mieć wrażenie, że szczęście jest po stronie poznanianek. Na koniec 3 kwarty równo z syreną, za 3 punkty trafiła Milana Zivadinowić i akademiczki prowadziły 62:57. Nikt się nie spodziewał tego, co się stało w ostatniej kwarcie.

Seria niecelnych rzutów oraz szeregu strat po stronie poznańskiej ekipy spowodowała, że w 3 minucie 4 kwarty goście wyszli ponownie na prowadzenie 62:63. Po raz drugi za sprawą Jazmine  Davis, która w całym meczu dla swojego nowego zespołu zdobyła 23 punkty. Amerykanka była świetnie dysponowana, grała ofensywnie i była najczęściej faulowaną zawodniczką na parkiecie. Łodzianki dzięki Taylor Emery i Klaudii Gertchen zaczęły wypracowywać sobie większą przewagę, a ułatwiały im to popełniające błędy akademiczki. Poznanianki w ostatniej kwarcie odnotowały 10 strat, a w całym meczu, aż 25 (!). Enea AZS przegrywa ostatnią kwartę 7:21 i cały mecz 69:78.