Porażka Enei Basketu Poznań


Druga w tym sezonie podróż na Podkarpacie nie przyniosła zespołowi Enei Basketu Poznań upragnionych dwóch punktów. Zespół prowadzony przez Przemysława Szurka uległ Muszyniance Sokołowi Łańcut 76:86 w meczu 12. kolejki Pekao S.A. 1. Ligi Mężczyzn.

Muszynianka Sokół Łańcut - Enea Basket Poznań

Do sobotniego spotkania obie drużyny podeszły w dobrych nastrojach. W swoim ostatnim występie Enea Basket Poznań pokonała we własnej hali HydroTruck Radom, z kolei ekipa
z Łańcuta mogła celebrować zwycięstwo nad MKKS-em Żakiem Koszalin.

Pierwsza kwarta meczu rozgrywanego na terenie Sokoła była tą najbardziej wyrównaną. Od początku z dobrej strony pokazywał się Biram Faye, który co rusz sprawiał kłopoty podkoszowym z Poznania. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, ale ostatecznie – po trzech celnych rzutach osobistych Michała Samsonowicza – na koniec pierwszej kwarty tablica wskazywała wynik 23:23.

Po krótkiej przerwie podopieczni Dariusza Kaszowskiego grali jak z nut. Seria punktowa 13:2 pozwoliła im zbudować solidną zaliczkę (36:25). Na oklaski zasługiwał przede wszystkim rozgrywający, Mateusz Kaszowski, który kilkakrotnie celnie rzucił do kosza, zaliczając w międzyczasie parę asyst. Po stronie Basketu najczęściej siatkę dziurawili Piotr Wieloch i Michał Samsonowicz, ale w lepszej formie byli gospodarze, którzy na przerwę schodzili z korzystnym rezultatem 47:37.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz