Porażka Enea Basket Poznań

Koszykarze Enea Basket Poznań w kolejnym meczu 1 LM przegrali z HydroTruck Radom 89:94 (20:21, 23:22, 16:15, 25:26, d. 5:10). Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Enea Basket Poznań

Mecz był wyrównany, o czym najlepiej świadczą wyniki poszczególnych kwart. W tym wypadku drużyny podzieliły się sprawiedliwie: po 2 wygrane kwarty i żadna nie została wygrana więcej niż 1 punktem. Śmiałbym powiedzieć, że w normalnym czasie gry chyba bliżsi zwycięstwa był zespół Enei. Dopiero w dogrywce drużyna radomska przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gdzie należy upatrywać zwycięstwa drużyny gości? W doświadczeniu. W podobnych sytuacjach, gdy zwycięstwo przechyla się to na jedną, to na drugą stronę wygrywa ten, kto zachowa więcej spokoju. Tego nam zabrakło, ale… O to „ale” chodzi, a chodzi o doświadczenie meczowe, które zespół HydroTrucka ma nieporównanie większe od poznańskiej drużyny. Doświadczenia nie można kupić, nie można wygrać, można je zdobyć rozgrywając mecze równie wyrównane, z tak wyrównaną końcówką. Piszę o tym, aby nie powiało pesymizmem.